Szukaj
O mediach
    Media otaczają nas każdego dnia. To jedna z największych form przekazu informacji na świecie. Do jej grupy możemy zaliczyć gazetę. To jedna z pierwszych form jaka powstałą. Nazwa pochodzi od słowa gaza gdyż tak określano monetę, za którą można było kupić pierwsze egzemplarze. Gazety we właściwym rozumieniu tego słowa zaczęły ukazywać się już w 1609 roku a jednym z pierwszych egzemplarzy była gazeta Relation, drukowana w Strasburgu. W dzisiejszych czasach nieco spadła popularność papierowej formy ale znalazła ona swoje odzwierciedlenie w elektronicznej wersji, przekształcając się w różnego rodzaju portale informacyjne. Kolejnym rodzajem mediów jest radio. Za wynalazcę powszechnie uważany jest Guglielmo Marconiego. W późniejszym czasie jednym z konkurentów tego wynalazku był Nikola Tesla. Pierwszy przekaz za pośrednictwem fal radiowych miał miejsce w 1984 roku. Ta dziedzina w porównaniu z gazetą, nie straciła swojej popularności a wręcz przeciwnie. Jest to jeden z bardziej wartościowych środków przekazywania informacji. Najbardziej popularnym medium w obecnych czasach stała się telewizja.

    To właśnie w niej możemy znaleźć wszystkie aktualne informacje z całego świata. To przekaz audiowizualny i to pewnie właśnie dlatego szybko zyskał tak ogromną popularność. Pierwsza transmisja odbyła się 27 stycznia 1928 roku. Był to przekaz czarno-biały. Natomiast pierwsza transmisja w kolorze ukazała się kilka miesięcy później w lipcu. Swoją największą popularność zyskała dopiero po II wojnie światowej gdzie według danych Szwajcarskiego departamentu poczty w roku 1960 odnotowano 86 milionów odbiorników telewizyjnych na całym świecie. W dzisiejszych czasach nie sposób jest zliczyć wszystkich urządzeń gdyż każdego dnia azjatyccy producenci tworzą ich milionowe ilości. Ostatnią, ale nie ostatnią pod kątem popularności drogą przekazywania informacji jest internet. Początki internetu sięgają lat 60. Do dziś dzień jest to najszybciej rozwijająca się gałąź masowego przekazywania informacji. Bez internetu nie wyobrażamy sobie życia. Media to bardzo ważna część naszego życia. Trzeba jednak uważać na swoją podatność na dostarczane przez nie informację i zachować racjonalny stosunek do każdej z nich.

By cieszyć się zainteresowaniem, trzeba iść z duchem czasu, trzeba być na bieżąco. Tylko w ten sposób nikt nie powie nam, że jesteśmy staroświeccy, że nie warto zwracać na nas uwagę. Jest to ważne, kiedy posiadamy swoje hotele. Goście hotelowi mają swoje wymagania i w hotelach chcą spotkać się z odpowiednim wyposażeniem. Zdecydowanie telewizor hotelowy jest czymś jak najbardziej normalnym. Jeżeli jeszcze takowego nie mamy we wszystkich pokojach, warto byłoby czym prędzej to zmienić. Zdecydowanie telewizor z funkcją hotelową w sklepie może być nieco kosztowny, jednak my możemy podjąć kroki, jakie zapewnią nam oszczędności. Okazuje się, że możemy odwiedzić takie miejsce jak wypożyczalnia telewizorów LCD. Tam zapewnimy sobie telewizory po znacznie niższych cenach. Poza takimi telewizorami, warto zadbać także o telewizory, jakie zapewnią nam bezpieczeństwo. System telewizji przemysłowej z pewnością będzie w stanie załatwić sprawę. Tutaj na szczęście też nie powinniśmy mieć problemu, jeżeli chodzi o koszty.

Komentowanie zamkniete.