Szukaj
O mediach
  http://www.statystyczneanalizy.pl/ Media otaczają nas każdego dnia. To jedna z największych form przekazu informacji na świecie. Do jej grupy możemy zaliczyć gazetę. To jedna z pierwszych form jaka powstałą. Nazwa pochodzi od słowa gaza gdyż tak określano monetę, za którą można było kupić pierwsze egzemplarze. Gazety we właściwym rozumieniu tego słowa zaczęły ukazywać się już w 1609 roku a jednym z pierwszych egzemplarzy była gazeta Relation, drukowana w Strasburgu. W dzisiejszych czasach nieco spadła popularność papierowej formy ale znalazła ona swoje odzwierciedlenie w elektronicznej wersji, przekształcając się w różnego rodzaju portale informacyjne. Kolejnym rodzajem mediów jest radio. Za wynalazcę powszechnie uważany jest Guglielmo Marconiego. W późniejszym czasie jednym z konkurentów tego wynalazku był Nikola Tesla. Pierwszy przekaz za pośrednictwem fal radiowych miał miejsce w 1984 roku. Ta dziedzina w porównaniu z gazetą, nie straciła swojej popularności a wręcz przeciwnie. Jest to jeden z bardziej wartościowych środków przekazywania informacji. Najbardziej popularnym medium w obecnych czasach stała się telewizja.

  To właśnie w niej możemy znaleźć wszystkie aktualne informacje z całego świata. To przekaz audiowizualny i to pewnie właśnie dlatego szybko zyskał tak ogromną popularność. Pierwsza transmisja odbyła się 27 stycznia 1928 roku. Był to przekaz czarno-biały. Natomiast pierwsza transmisja w kolorze ukazała się kilka miesięcy później w lipcu. Swoją największą popularność zyskała dopiero po II wojnie światowej gdzie według danych Szwajcarskiego departamentu poczty w roku 1960 odnotowano 86 milionów odbiorników telewizyjnych na całym świecie. W dzisiejszych czasach nie sposób jest zliczyć wszystkich urządzeń gdyż każdego dnia azjatyccy producenci tworzą ich milionowe ilości. Ostatnią, ale nie ostatnią pod kątem popularności drogą przekazywania informacji jest internet. Początki internetu sięgają lat 60. Do dziś dzień jest to najszybciej rozwijająca się gałąź masowego przekazywania informacji. Bez internetu nie wyobrażamy sobie życia. Media to bardzo ważna część naszego życia. Trzeba jednak uważać na swoją podatność na dostarczane przez nie informację i zachować racjonalny stosunek do każdej z nich.

1Żyjemy w czasach mocno naszpikowanych przeróżnymi informacjami. Obecna sytuacja polityczna w Polsce daje wiele do życzenia. Wszyscy narzekamy na to, co dzieje się w rządzie ale i tak co roku stajemy przed możliwością wybrania kolejnego kandydata w którym pokładamy nadzieję o lepszą przyszłość. Kampanie wyborcze to najważniejsza płaszczyzna na której skupiają się przyszli i obecni politycy. W tym celu zatrudniane są grupy specjalistów odpowiedzialnych za wizerunek każdego z nich. Media dostają gotowe produkty by po ich emisji jak największa liczba osób zdecydowała się na właściwego kandydata. Właściwego dla kogo? To pytani pozostaje bez odpowiedzi. Nie trzeba przypominać chyba nikomu pięknych słów głoszonych podczas spotów reklamowych przez liderów obecnie rządzących partii. Po kilku latach nic co mówili się nie zgadza. To daje nam możliwość na wyciągnięcie prostego wniosku. Wszystko to były brednie wyłącznie po to, by zakwalifikować się do politycznej sielanki. Ciężko nazwać to w inny sposób, choć i to określenie jest bardzo subtelne.

Ostatnio w jednej z komercyjnych telewizji można było obejrzeć rewelacyjny reportaż na temat jednej z akcji na, która zdecydował się Jarosław Kaczyński. Jej celem było odwiedzenie miast w Polsce w których miał najmniejsze poparcie w ostatnich kampaniach. Kilkadziesiąt spotkań zorganizowanych na terenie całej Polski na których gromadziło się nawet 800 osób miały na celu zwiększenie wiarygodności polityka. Nie mnie to oceniać, ale wyglądało to jak jedna wielka sekta. Media mają tak ogromy wpływ na społeczeństwo, że czasami stracimy węch i nie jesteśmy sobą. Nie potrafimy samodzielnie zadbać o swoje życie trzymając się przekonania, że to politycy są za nie odpowiedzialni. Zadziwia fakt, że po tylu latach wyborów i ciągłym mydleniu oczu, ludzie w dalszym ciągu mocno wierzą w to, że coś się zmieni. Jednym z doskonałych przykładów jest obecna sytuacja instytucji ZUS, która obecnie posiada zadłużenie sięgające spektakularnej sumy 2, 2 biliona złotych, 1, 13 bln zł długów wobec zagranicy i blisko już 1 bln zł długu publicznego.

 

3 komentarze do “Polityka w mediach/Polityczna gonitwa”

 • AloAlo:

  Polityka w mediach jest pokazywana tak jak danej stacji jest wygodniej, niestety nie jest to idealna forma przekazu

 • piar:

  nic na to nie poradzisz, media są 4 władzą czy się nam to podoba czy nie i jak będą chciały to właściwie są w stanie zniszczyć każdego

 • Afryka:

  co racja to racja, niebezpiecznie wojować z mediami